1. Anasayfa
 2. Genel Haberler

Netflix Dünyasında Yılmaz Erdoğan Rüzgarı

Netflix Dünyasında Yılmaz Erdoğan Rüzgarı
0

Netflix, yerli yapım Kin filminin fragmanını yayınladı. Yılmaz Erdoğan ve Ahmet Mümtaz Taylan’ın başrollerinde oynayacağı film 8 Ekim’de yayınlanacak.

Netflix; daha önce Hakan: Muhafız, Atiye, Aşk 101 ve Bir Başkadır gibi yerli yapımlara imza atmıştı. Netflix şimdi ise Kin ile heyecanlandırdı.

Ahmet Mümtaz Taylan ve Yılmaz Erdoğan yanı sıra filmde, Cem Yiğit Üzümoğlu ve Rüzgar Aksoy gibi isimler de yer alıyor. Filmin yapımcılığı BKM Film‘e ait ve yönetmen koltuğunda ise Türkan Derya oturuyor.

Filme ait yayınlanan fragman:

Yılmaz Erdoğan Kimdir?

Yılmaz Erdoğan 4 Kasım 1967’de Hakkari’de doğdu. İlk ve ortaokulu bitirdikten sonra Ankara Aydınlıkevler Lisesi’nde eğitimine devam etti. Lise mezuniyetinden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ni kazandı. İstanbul Kocamustafapaşa’da arkadaşlarıyla birlikte yaşamaya başladı. İTÜ’deki eğitimini yarıda bırakarak Ferhan Şensoy’un Nöbetçi Tiyatro kadrosuna katıldı.

Yılmaz Erdoğan’ın televizyonda ilk işi 1988’de Olacak O Kadar isimli programının senarist ekibinde bulunmasıdır. Türkiye genelinde tanınmasını sağlayan program ise 1993’te kendi yazdığı ve Demet Akbağ ile baş rollunü paylaştığı Bir Demet Tiyatro’dur. Erdoğan, 1991’de Sanem Oktar ile evlenmiş ve 1998’de ayrılmıştır. 2006’da Belçim Erdoğan ile evlenmiştir. İki çocuk babasıdır.

Erdoğan, “Olacak O Kadar”, “Umut Taksi” gibi ilgi gören dizilerin senaristliğinin yanısıra en çok izlenen Türkfilmi olma özelliğine sahip olan “Vizontele”nin de senaristi ve yönetmeni, aynı zamanda da oyuncu kadrosunun bir üyesi. Önemli yapımların altında imzası olan Erdoğan, bugüne kadar birçok ödül aldı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir