1. Anasayfa
 2. Twitch Haberleri
Trendlerdeki Yazı

BigBossLayf çıkarılan isimler belli oldu

BigBossLayf çıkarılan isimler belli oldu
0

Twitch, video oyunu, canlı sohbet, odaklı canlı yayın platformudur. Twitch geçtiğimiz yıllarda yayıncılara karşı uygulamaya koyduğu sert politikalarıyla sık sık gündeme geldi. Platformun koyduğu bu politikalar, bazı yayıncılar tarafından beğenilmemiş ve başka bir platforma geçmişlerdir. Son olarak platform para aklama olayları ile sosyal medya da gündem oldu. Türk Twitch yayıncıları TemizTwitch etiketi ile Twitter’da gündem yaratmaya başladı.

BigBossLayf, kendi bünyesinde olan olağan dışı durumlar tespit ettikleri kişiler ile görüştüklerini açıkladı. Yapılan görüşmelerde kişilerin şüpheye sebebiyet vermeleri ve bu durumların aksini ispat edemedikleri gerekçesiyle sözleşmelerini tek taraflı feshettiklerini duyurdu. BigBossLayf bünyesinde faaliyetlerini sürdüren 10 kişi, kuruluştan çıkarıldı.

İşte BigBossLayf’ın yapmış olduğu açıklama:

Öncelikle bilmenizi isteriz ki haksız kazanç elde etmeyen insanların zarar görmemesi adına, sessizlik ile sadece yetkili mercilerle yürüttüğümüz sürecin cadı avına dönüşmesinden büyük üzüntü duyuyoruz.

Bizden açıklama bekleyen tüm kamuoyuna hatırlatmak isteriz ki biz adalet adına konuşabilecek, bir kişi hakkında suçlu ya da suçsuz kararı verebilecek bir mercii değiliz. Bit gelirlerinde beklenmedik hareketler tespit ettiğimiz bünyemizdeki isimler ile görüştük, görüşmeye de devam ediyoruz.

Bugüne kadar yapmış olduğumuz görüşmeler sonrasında;

Aşağıda takma isimleri geçen kişiler ile imzalamış olduğumuz sözleşmemizde yer alan maddelerin ihlal edildiğine dair şüpheye sebebiyet vermeleri ve aksini ispat edememeleri sebebiyle sözleşmemiz tek taraflı olarak feshedilmiştir.

Talent: pankyy, EasterGamersTv

BBL Espor: LEGOO, KERO, logicmanvlr, dilaratoprakci, Cassiex3,

Akademi: KuziGang ERENYAZICI, pelinb

”Haksız Bit Şüphesi” sürecinde bünyemizde bulunan herkesle ilk görüşme turumuzu tamamladık. Üzerindeki şüpheleri henüz kaldırmamış kişilerden talep ettiğimiz kanıtların tarafımıza sunulması için ikinci turumuza başlayacağız.

Sürecin sükûnet içerisinde takipçisi olan her takipçimize teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 1
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir