1. Anasayfa
 2. Biografi
Trendlerdeki Yazı

Twitch Yayıncısı Mithrain Kimdir?

Mithrain kimdir ? hangi oyunları oynar? hayatı hakkında bilgiler yer almaktadır.

Twitch Yayıncısı Mithrain Kimdir?
0

Cem Karakoç bir başka deyişle Mithrain 8 Mayıs 1992’te İstanbul’da dünyaya geldi. Mithrain liseyi İstanbul Anadolu Teknik Lisesinde okumuştur. Veritabanı programcılığı alanından mezun olmuştur. Üniversiteyi Bilgisayar programcılığından mezun olarak bitirmiştir. Mithrain’in aslen nereli olduğu bilinmemektedir. Twitch yayın platformu üzerinde yaptığı yayınlar sayesinde tanınan biri olan Mithrain bu yayınlarında Battle Royal oyunlarında oldukça başarılı performans göstermektedir.  Twitch’e ilk giriş yaptığında H1Z1 isimli oyunu oynamaktaydı.

Mithrain’in tanınması ise PUBG oyunu yayınları oldu.  PUBG denilince akla gelen Cem Karakoç tüm kesimler tarafından oyun becerisiyle takdir toplamıştır.

Cem Karakoç GLL tarafından düzenlenen özel bir turnuvada oynamıştır. Nations Royale turnuvasında oynayan Mithrain’in bulunduğu takım finale kadar yükselmiştir. Takımın finale yükselmesi için adeta takımı sırtlayan Mithrain finalde de Yunanistan takımı ve Kıbrıs Rum Kesimi takımlarıyla eşleşmiş takım olarak bu eşleşmeden galip ayrılmışlardır. Ayrıca Almanya’da düzenlenen Gamescom turnuvasında Team Bosphorus takımıyla Türkiye’yi başarıyla temsil etmiştir.

Mithrain Takipçi Sayısı Nedir?

Mithrain Twitch’in yanı sıra diğer platformlarda da oldukça yüksek takipçi sayısına sahiptir.  En yüksek takipçisi olduğu platform olan Twitch’te 1.5 milyondan fazla takipçisi bulunmaktadır. Youtube üzerinde 1 milyondan fazla, Twitter’da 150 binden fazla ve İnstagram’da 226 bin takipçisi bulunmaktadır.

Cem Karakoç’un Sevgili Var mı?

Adından bir hayli bahsedilen oyuncunun uzun süredir herkesin merak ettiği bir diğer konu ise Cem Karakoç’un aşk yaşantısıdır. Uzun süredir bir ilişkisi olmayan Cem Karakoç gönül kapılarını tamamen kapatmış durumdadır.  Oyun alanında ne kadar adından söz ettiriyorsa aşk hayatı da tam tersi durumdadır.

1992 doğumlu olan Cem Karakoç Apex Legends , fortnite ve pubg gibi alanlarda Türkiye’yi temsil etmiştir. 2017’de başladığı bu serüvende hatırı sayılır düzeyde para kazanmıştır. Mithrain Espor’da toplamda 47,183$ kazanmıştır.  Bu miktar Espor’da Türkiye düzeyinde en çok kazanç sağlayan 22. Kişi olmasını sağlamıştır.

Mithrain’in Resmi Kanalına Nasıl Ulaşırım?

En aktif olarak kullandığı Twitch platforumdaki  1.5 milyon takipçisi bulunduğu kanalına https://www.twitch.tv/mithrain adresinden ulaşabilirsiniz.   Buradaki yayınları ortalama 200 bin görüntülenme almaktadır.  Youtube üzerinden yayınladığı videolarında ise ortalama 150 bin gösterim almakadır. Diğer platformlardaki kanallarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Mithrain Youtube Adresi : https://www.youtube.com/channel/UCCD-LkpYHWRH5w4NdffzxMQ

Mithrain Twitter Adresi: https://twitter.com/mithrainn

Mithrain İnstagram Adresi: https://www.instagram.com/cemkarakoc

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir