1. Anasayfa
 2. Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

iPhone 13 serisinde Şubat ayına kadar arz, talebi karşılayamayacak

iPhone 13 serisinde Şubat ayına kadar arz, talebi karşılayamayacak
0

Birçok teknoloji sektöründe etkilerini göstermeye devam eden küresel çip krizi, Apple’ın Eylül ayında tanıttığı iPhone 13 serisinde arz sorunları yaratıyor. Yeni tedarik zinciri raporları, akıllı telefon serisinin stokunun Şubat 2022’ye kadar talebi karşılayamayacağını ortaya koyuyor.

Küresel çip krizinin yeni kurbanı iPhone 13 serisi oldu

Küresel çip krizinden diğer akıllı telefon üreticileri kadar etkilenmese de Apple, iPhone 13 serisinin üretim ve tedarikinde sıkıntılar yaşıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Nikkei Asia’nın raporunda şirketin, yeni akıllı telefon serisine öncelik vermek için iPad üretimini %50 azalttığı belirtilmişti.

Teknoloji devi Apple her ne kadar önlem almaya çalışsa da Digitimes tarafından yayınlanan yeni bir rapor, şirketin iPhone 13 serisi modellere olan talebi Şubat 2022’ye kadar karşılamayacağını öne sürüyor.

Geçtiğimiz Nisan ayında yaptığı bir açıklamayla Apple, krizin öncelikle iPad ve Mac üretimini ve daha sonra ise iPhone üretimini de etkileneceği konusunda uyardı. Son olarak Tim Cook, tedarik sorunlarının geçtiğimiz çeyrekte şirkete yaklaşık 6 milyar dolara mal olduğunu açıkladı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir