1. Anasayfa
 2. Genel Haberler

Adanalı Fenomen Tostçu Mahmut’un Sahibi Hayatını Kaybetti

Adanalı Fenomen Tostçu Mahmut’un Sahibi Hayatını Kaybetti
0

Adanalı fenomen ‘Tostçu Mahmut’ geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi. Anıl Kurt’un ölümü, ‘Tostçu Mahmut’ hesabından da doğrulandı.

Adana Seyhan İlçesi’nde küçük tablasında Müslüm Baba şarkıları ile “Ütü Tost” yaparken sosyal medyada fenomen haline gelen “Tostçu Mahmut” sahibi Anıl Kurt, İstanbul şubesinin açılışı için giderken Ulukışla’da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Anıl Kurt’un işlerinin iyi gitmesi sonrası yeni bir dükkan açma hazırlığında olduğu belirtiliyordu. Kurt, ‘Tostçu Mahmut’un bir şubesini de İstanbul’un gözde ilçesi Beşiktaş’a açmayı planladığı öğrenildi.

Tostçu Mahmut Nasıl Ünlü Oldu?

Adana’da küçük tablasında yaptığı ütü tost ile sosyal medyada fenomen haline gelen Tostçu Mahmut’da; vatandaşlar ‘ütü tost’ yiyebilmek için dakikalarca sırada beklerdi.

Ayrıca Tostçu Mahmut olarak ünlenen Anıl Kurt’un mottosu ise; “Acı atıyorum abi” ya da Adana şivesi ile “Acı atüyürüm abi” olarak bilinmekte.

Sosyal medya üzerinden ‘ütü tost’ videosuyla yüz binlerce tık alan Tostçu Mahmut’un sahibi Anıl Kurt babasından aldığı tostçuluk mesleğini 11 yıldır icra ediyordu. Tostçu Mahmut özellikle sabah ve öğle saatlerinde öğrencilerin yanı sıra çevre esnafının ve Adanalı vatandaşların yoğun bir talebi ile karşı karşıya kalıyor.

7 YAŞIMDAN BERİ BU İŞİ YAPIYORUM

Anıl Kurt yaptığı bir açıklamada şöyle demişti:

“1973 yılından beri babam yapıyor. Ben de 7 yaşından beri onun yanında kalarak öğrendim. Sucuğu, yumurtayı, domatesi kendimiz karıştırıyoruz. Tantuni gibi göze geliyor. Vatandaşlar seve seve yiyorlar. Destekleyen kişiler var. Bir zamandan sonra dükkan açmayı düşünüyoruz. Biz kimseyi rakip olarak görmüyoruz. Rızkı veren Allah’tır.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir