1. Anasayfa
 2. Biografi

Burcu Esmersoy Kimdir?

Burcu Esmersoy kimdir? hayatına dair kısa bilgiler içerir.

Burcu Esmersoy Kimdir?
0

Burcu Esmersoy’un Hayatı

İçerik Tablosu

Tam adı Kamile Burcu Esmersoy’dur. 2 Ekim 1976 yılında İstanbul doğmuştur. Lise öğrenimini Beşiktaş Lisesi’nde tamamlamıştır. Esmersoy Üniversite öğreniminde İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’nden başarıyla tamamlamıştır. Burcu Esmersoy New York Üniversitesi’nde “Hospitality, Tourism and Sports Management” (Konaklama, Turizm ve Spor İşletmeciliği) eğitimi almıştır.

1997 senesinde katıldığı güzellik yarışmasında “Miss International” seçilerek Türkiye’yi Japonya’da temsil etmiş ve “Dostluk Güzeli” olmuştur. Televizyon kanalı olan Kanal D’de çocuk programları yapımcılığı ve program sunuculuğu yapmıştır. Dialog Spikerlik ve Sunuculuk Okulu’nu üstün başarı göstererek bitirdi.

2000 – 2005 yılları arasında TV kanalı olan CNN Türk’te spor departmanında dış haber editörlüğü , spor spikerliği ve muhabirlik yaptı. Formula 1 tutkunu olan Burcu Esmersoy yarışlarını yerinde takip edip ve programlar yapmıştır. 2010 yılında vizyona giren Romantik Komedi filminde ufak bir rol oynadı ve ufak rolünde göstermiş olduğu dans performansıyla büyük beğeni kazandı.

2006 senesinin Nisan ayında NTV TV kanalında “Spor Servisi” programının sunuculuğunu yapmıştır. Buradaki başarısıyla birlikte NTV Spor kanalında da programlar yapmıştır. Halen devam etmekte olan Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında 2012 yılında sunuculuk yapmıştır.

Ayrıca NYC dergisinde ve Evo Otomobil dergisinde yazıları yayınlanmakta olan Burcu Esmersoy ana dil derecesinde İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Burcu Esmersoy Kaç Yaşında ve Burcu Esmersoy Hangi Burç?

En çok merak edilen sorulardan birisi de güzel oyuncu ve sunucu olan Burcu Esmersoy’un kaç yaşında olduğudur. Burcu Esmersoy 2 Ekim 1976 yılında İstanbul’da doğmuştur.  Terazi burcu olan Burcu Esmersoy astrolojiye de ilgisi bulunmaktadır.

Burcu Esmersoy’un İnstagram Hesabı

İnstagram’ı bir hayli aktif kullanan Burcu Esmersoy’un 4 milyondan fazla takipçisi bulunmaktadır. İnstagram üzerinde gayet sıradan gönderiler paylaşım yapmayı seven bir yapısı vardır. İnstagram takipçi sayısı olarak Türkiye’de bulunan ünlüler arasında ilk 20’de kendine yer edinmiştir. Burcu Esmersoy’un instagram hesabına https://www.instagram.com/burcues adresinden ulaşabilirsiniz.

Burcu Esmersoy’un Youtube Hesabı

Burcu Esmersoy youtube üzerinde paylaştığı içerikler genelde bilgi verici amacıyla hazırlanan içeriklere yer vermektedir. Spor, moda, bakım ve beslenme alanlarında gönderileri bulunmaktadır. Youtube üzerinde 147 binden fazla abonesi bulunmaktadır. Burcu Esmersoy’un youtube kanalına https://www.youtube.com/channel/UCa6JtEgcwSZgV-3PlOGyRiw adresinden ulaşabilirsiniz.

Burcu Esmersoy’un Twitter Hesabı

Twitter’ın olmazsa olmazı Burcu Esmersoy’dur. Bu platformda gayet aktif bir şekilde paylaşımlarına devam eden Esmersoy’un Twitter üzerindeki takipçi sayısı 2.3 milyondan fazladır. Twitter hesabına https://twitter.com/besmersoy adresinden ulaşmanız mümkündür.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir