1. Anasayfa
 2. Biografi

Fahriye Evcen Kimdir?

Fahriye Evcen Kimdir?
0

Fahriye Evcen Hayatı

İçerik Tablosu

Anne tarafından Çerkes, baba tarafından Kavala göçmenidir. Fahriye Evcen, 4 Haziran 1986 tarihinde Almanya’nın Solingen şehrinde dünyaya geldi. Lisans eğitimini Almanya Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde başladı. Okuduğu dönem de Türkiye’den dizi teklifleri alınca, eğitimine devam ettiği okulu dondurarak annesiyle birlikte İstanbul’a yerleşen Fahriye Evcen, Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. Verdiği bir röportajda, Almanya’da yaşadığı dönemde ailesiyle birlikte zor günler geçirdiğini söyledi. 7 yaşındayken Alman Neo-Naziler, Solingen şehrinde Türkler’in yaşadığı evleri kundaklamaya başlayınca dikkat çekmemek için evlerinin ışıklarını hep kapalı tuttular.

Fahriye Evcen, ilk deneyimini Yaprak Dökümü ‘Necla’ rolü ile edindi. Bu rolle tanınmaya başladı. İlk sinema deneyimini ise 11 Nisan 2008 tarihinde ‘Cennet’ filminde başrol oyuncusu olarak devam etti ve aynı yıl ‘Aşk Tutulması’ filminde oynadı.

Fiziksel Özellikleri

Boyu: 169

Kilosu: 56

Göz Rengi: Koyu Kahverengi

Saç Rengi: Siyah

Burcu: İkizler

Fahriye Evcen Evli mi ?

29 Haziran 2017 tarihinde oyuncu ve model Burak Özçivit ile İstanbul’daki Sait Halim Paşa Yalısı’nda evlendi. 2019 yılında erkek bir çocuklara oldu.

Fahriye Evcen’in Oğlu

2017 yılında evlenen Fahriye Evcen Ve Burak Özçivit çiftinin bebekleri İstanbul Amerikan Hastanesi’nde dünyaya geldi. Çocuklarına koydukları isim ” Karan” oldu.

Oynadığı Diziler

2005 – Asla Unutma (Pınar)
2006 – Hasret (Songül)
2006-2010 – Yaprak Dökümü (Necla Tekin Aydınoğlu)
2011 – Yalancı Bahar (Zeynep Karaman)
2012 – Veda (Mehpare)
2013-2014 – Çalıkuşu (Feride)
2014 – Kurt Seyit ve Şura (Murka / Mürvet)
2017 – Ölene Kadar (Selvi / Vildan)

 

u.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir