1. Anasayfa
 2. Teknoloji

AMD EPYC Milan-X benchmark testlerini yıkıyor

AMD EPYC Milan-X benchmark testlerini yıkıyor
0

AMD’nin dün tanıttığı EPYC Milan-X sunucu işlemcileri aslında bir süredir kullanımda. AMD’nin en büyük müşterisi haline gelen Microsoft, Azure altyapısını Milan-X işlemcileri ile güncelliyor. Müşterilerine sunduğu sanal makine yapılarında da benchmark testleri gerçekleştiriyor.

EPYC Milan-X benchmark skorları

Microsoft’un derlediği verilere bakacak olursak Zen 3 çekirdeklerini temel alan orijinal EPYC Milan işlemcilere göreEPYC Milan-X yüzde 42-51 arasında daha düşük bellek gecikmesi sunuyor. 3D Infinity Cache istif ön bellek teknolojisi bu noktada önemli bir katkı sunuyor.

Siemens Simcenter sunucularından gelen verilere göre ise EPYC Milan-X işlemciler 2.56 birim performans değerine ulaşmış. Intel Skylake mimarisinin 1 birim olarak alındığı sonuçlarda EPYC Milan ise 2.16 birim performans sergiliyor. Ansys sunucularında ise farklı senaryolara göre EPYC Milan-X işlemcisi 3.19 birim performans ulaşabiliyor. En yüksek performans ise 4.05 birim performans ile OpenFOAM sunucularında elde edilmiş.

Microsoft müşterilerine 5 farklı çekirdek ölçeklemesi sunuyor. 64 çekirdeğe kadar ölçeklenen işlemciler ile bir sunucu toplamda 128 çekirdeğe ulaşıyor. Microsoft yönetim ihtiyaçları için her sunucudan belirli çekirdekleri ayırıyor. Böylece 120-96-64-32-16 çekirdek seçenekleri oluşuyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir