1. Anasayfa
 2. Biografi

Anıl Araz Kimdir ?

Anıl Araz Kimdir ?
0

Anıl Araz, 1997 yılında Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde doğmuş saz sanatçısıdır. Memleketi aslen Ankara Güdül’dür. Anıl Araz küçük yaşlarda darbuka enstrümanı ile tanışan ve daha sonra da çalgı sanatını geliştirerek topluma değerli eserler bırakma ve sanatını, müziğini insanlara aktarabilme gayreti içerisindedir.

Müzik hayatına ilk olarak 8 yaşında başlamıştır. Saz sanatçısıdır. Sazdan ayrı olarak ritim aletleri ve piyanoda çalmaktadır. Müzik sanatının yanı sıra yardımcı oyunculukta yapmaktadır. Ankara’da yaşadığı bilinen Anıl Araz çeşitli Ankara dizilerinde de rol almıştır. Beni Affet, Behzat Ç., Teşkilat ve çeşitli dizilerde yardımcı oyunculuk yaparak oyunculuk kariyerini de devam ettirmiştir. Oyunculuk kariyerinde reklam filmlerinin de etkisi olmuştur.

5 Aralık 2016 Yılında ilk eseri olan Gitsene Yârim Hoşuma isimli parçayı çıkartmıştır. Ankara’nın çeşitli oyun havası sanatçıları ile birlikte düetler yaparak repertuarını genişletmiştir. Anıl Araz çeşitli yerlerde konserler vererek, çalışma hayatına devam etmektedir. Yeni çalışmalarına hazırlıklar yapmaktadır.

Anıl Araz Sosyal Medya Hesapları

Facebook: https://www.facebook.com/anilarazofficial
Tiktok: https://www.tiktok.com/@anilarazofficial
İnstagram: https://www.instagram.com/anilarazofficial
Youtube: https://www.youtube.com/c/AnılArazOfficial

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Araştırmacı, Yazar ve Sosyal Medya Uzmanı.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir