1. Anasayfa
 2. Biografi

Enes Batur Kimdir?

Enes Batur'un hayatı ve kariyerini içerir.

Enes Batur Kimdir?
0

Z kuşağının takip ettiği fenomen Enes Batur, 1998 doğumludur. Başta Youtube olmak üzere İnstagram ve sosyal medyada milyonlarca kişinin takip ettiği Enes Batur hakkında bilinmesi gerekenler bu yazımızda. Enes Batur kaç yaşında ve nereli?

Enes Batur’un Hayatı

İçerik Tablosu

Enes Batur Sungurtekin, 9 Nisan 1998 yılında Antalya’da doğmuştur. Anne ve babası memurdur. Babası polis emeklisi, annesi ise hemşiredir. Çok küçük yaşlarda video içeriği üretmeye başlayan Enes Batur kısa sürede fenomen oldu. Her sene düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri 2017 senesinde ilk defa En İyi YouTuber/Instagrammer kategorisi altında bir ödül verdi. Bu ödülün sahibi Enes Batur olmuştur. Fakat daha sonra Batur’un kanalında ‘çocuklara kötü örnek olabilecek görüntüler’ bulunduğu gerekçesiyle verilen bu ödülü geri alındı. Fakat Kelebek ödül tartışmalarının hemen ardından 1 sene sonra 2018’de Altın Palmiye Ödülleri’nde Yılın Sosyal Medya Fenomeni Ödülü’nü kazanmıştır. 2019 yılının son günlerinde çıkardığı “Enes Batur – Dolunay” adlı şarkı ise hiç beklenmedik bir anda müzik piyasasına fırtına gibi giriş yaparken, dijital medyada paylaşıldığı dakikadan itibaren ilk yarım saatlik zaman içerisinde 500.000’den fazla kişi tarafından izlenerek önemli bir rekora imza atmıştır.

Enes Batur’un Oynadığı Filmler

Başrollerini Ceyda Düvenci ve Bekir Aksoy ile paylaştığı ve Enes Batur’un ilk filmi Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?, 19 Ocak 2018’de vizyona girmiştir. 2. Filmi olan Enes Batur gerçek kahraman 31 Mayıs 2019 yılında vizyona girmiştir.

 Enes Batur Kaç Yaşında ve Hangi Burç?

Takipçilerin çok merak ettiği bir diğer konu ise Enes Batur’un kaç yaşında olduğu ve hangi burç olduğudur. 9 Nisan 1998 yılında doğan Enes Batur 23 yaşındadır. Koç burcu olan Enes Batur mütevazi kimliğiyle beraber eğlenceli kimliği ile sevenlerini karşılamaktadır.

Enes Batur’un Boyu ve Kilosu

Enes Batur’u sadece videolarda gören ve sosyal medyada bulunanla gerçekte bilenen çok farklı olduğu için takipçileri Enes Batur’un kilosunu ve boyunu çok merak etmektedir. Sizin için araştırdık. Enes Batur 1.80 boyunda ve 79 kilodadır. Yakın zamanda fitness çalışan Enes Batur fazla kilolarından kurtulmuştur.

Enes Batur’un İnstagram Hesabı

5.3 milyondan fazla takipçisi olan Enes Batur’un İnstagram adresine https://www.instagram.com/enesbatur/ buradan ulaşabilirsiniz.

Enes Batur’un Twitter Hesabı

1 milyondan fazla takipçisi olan Enes Batur’un twitter adresine https://twitter.com/enesbatur00  buradan ulaşabilirsiniz.

Enes Batur’un Youtube Hesabı

15.4 milyon takipçisiyle dudakları uçuklatan Enes Batur’un youtube hesabına https://www.youtube.com/channel/UCG0HA4uyuuzPzeq_US_ywVg adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir