1. Anasayfa
 2. Kripto Paralar

WhatsApp yakında kripto para ödemelerine başlayabilir

WhatsApp yakında kripto para ödemelerine başlayabilir
0

İnternet üzerinde milyarlarca kullanıcısı olan WhatsApp ticaret sektörünün de önemli bir dinamiği haline geldi. Ne var ki yaygın bir ödeme yönteminin entegre edilmemiş olması kullanıcıların farklı alternatifler aramasına sebep oluyor. 

WhatsApp ve kripto ödemeler

WhatsApp hali hazırda Brezilya ve Hindistan’da uçtan uca ödeme sistemini başlatmıştı. Daha çok üçüncü taraf sistemler üzerinden giden WhatsApp yakın dönemde kendi çözümüne geçiş yapabilir. 

Facebook tarafından hayata geçirilen ve USDP kripto parası üzerinden gönderim yapabildiğiniz Novi dijital cüzdan uygulamasına ait izler WhatsApp beta kodları içerisinde bulundu. Daha önce de Novi entegrasyonu ile ilgili bazı sızıntılar gündeme gelmişti. 

Sadece ABD ve Guatemala’da test edilen Novi cüzdanı PAXOS firması ile ortak geliştirildi. PAXOS firması hatırlanacağı üzere PAX Gold kripto parasını ve sonradan ismi USDP olan PAX dijital dolarını tedarik ediyor. USDP çok yaygın değil ve bir kaç borsada işlem görüyor. 

WhatsApp kesin olarak ne zaman Novi cüzdan entegrasyonunu duyuracak bilinmiyor. Bununla birlikte Novi cüzdanının yaygınlaşması WhatsApp için de yaygın bir ödeme yöntemi olacağı anlamına geliyor.   

Yatırım değeri taşımamaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir