1. Anasayfa
 2. Biografi

Ferit Karakaya Kimdir? wtcN Kimdir?

Ferik Karakaya'nın kısa hayatını anlatan makele.

Ferit Karakaya Kimdir? wtcN Kimdir?
0

Ferit Karakaya 12 Şubat 1992 yılında İstanbul’da doğdu. Uzun bir süre doğduğu Bakırköy ilçesinde yaşamıştır. Ferit Karakaya bir diğer değişle wtcN, Türkiye de e-sporun ilerlemesinde ve yayılmasında iderlik etmiş kişilerin başında gelir. Ferit Karakaya, yükselişini 2012 yılı ile 2015 yılları arasında League of Legends e-sporcusu olarak yapmış ve buradaki başarısı sayesinde oyuncular ve yayıncılar arasında ilk sıraya yerleşmiştir. Twitch platformunda en büyük takipçi kitlesine sahip Ferit Karakaya Twitch platformunda kullandığı wtcN kullanıcı adıyla tanınmaktadır.

Ferit Karakaya’nın League of Legends oyununda yaşamış olduğu başarısı ve takipçi kitlesi sayesinde farklı farklı turnuvaya davet aldı. League of Legends oyununu profesyonel düzeyde oynayan wtcN, 2017 yılında düzenlenen Gamescom ESL PUBG turnuvasına katılmıştır. Bu turnuvada takım arkadaşlarını ZeonN, Mithrain ve Mirliva gibi isimlerdir. Bu takım ile de başarı sağladılar.

WtcN Leagune of Legends’den Banlandı mı?

HWA’nın firmasının başarılı olmasının en büyük sebebi olan wtcN, 2014 yılında katı bir kısıtlama yedi. Riot Games’in ilk kapsamlı ban furyasının içinde yer alan Ferit Karakaya, Zeitnot,  Lelouch, Stomaged, NoellDayı ve Hioss gibi isimlerle beraber Şampiyonluk Ligi’nden ihraç edildi. Bir kanal ile yaptığı röportajda eloboost yaptığını itiraf eden wtcN, bu sebeple banlandığını ve profesyonel bir oyuncunun bu eloboost’u kullanmaması gerektiğini söyledi.

Bir süre Riot Games’in yarışmalarına katılamayan wtcN, harici olarak düzenlenen turnuvalara katıldı. Banlı kandığı süre dolduğunda tekrar HWA takımına dahil oldu, fakat uzun süre banlı kalması sebebiyle oyunu geriledi be Dark Passage isimli oyuncunun gerisinde kaldı.

2015 yılında HWA takımından ayrılıp yakın arkadaşlarından biri olan Şükrü ile BPI takımıyla beraber Şampiyonlar ligine tekrar çıkmak için turnuvaya katılmıştır. Yükselme Ligi playoff’larının en başarılı olacağına herkes tarafından kesin gözüyle bakılan BPI takımı büyük hüsran yaşadı. Crew takımına finalde kaybederek istediği seviyeye bir türlü ulaşamamıştır.

Ferit Karakaya’nın Sosyal Medyalarına Nasıl Ulaşırım?

2.5 milyondan fazla takipçi kitlesi olan Twitch plaltformdaki kanalına https://www.twitch.tv/wtcn adresinden ulaşabilirsiniz. İçeriklerini paylaştığı ve 592 binden fazla abonesi olduğu youtube kanalına https://www.youtube.com/channel/UCFK97P1mRAY9tQ2PUDjubEA  adresinden ulaşabilirsiniz. Bunlara ek olarak kişisel instagram hesabında 958 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Kişisel İnstagram hesabına https://www.instagram.com/wtcn/?hl=tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir