1. Anasayfa
 2. Biografi

Gizem Karaca Ekmekçi Kimdir?

Gizem Karaca kimdir?

Gizem Karaca Ekmekçi Kimdir?
0

Gizem Karaca Ekmekçi’nin Hayatı

İçerik Tablosu

Gizem Karaca, 7 Eylül 1992 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesinin ismi Münevver Karaca, babasının ismi Cüneyt Karaca’dır. Gizem Karaca, aslen anne tarafından Arnavuttur. Baba tarafından Selanik göçmenidir. Küçükken ailesi Amerika’ya taşındığı için çocukluğu Kanada ve ABD’de geçti. İlkokul eğitimini ABD’de, ortaokul eğitimini Kanada’da tamamlayan Gizem Karaca lise yıllarında Türkiye’ye dönmüştür. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazanmıştır. Gizem Karaca iyi derecede İngilizce ve Fransızca biliyor. Gizem Karaca 16 Eylül 2017 yılında işletmeci Kemal Ekmekçi ile evlenmiştir.

İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü kazandıktan sonra dersler kendisine zor gelmeye başlamıştır. Zor geçen derslerden kurtulmak için güzellik yarışmasına katılmaya karar vermiş ve Miss Turkey 2011 güzellik yarışmasına katılmıştır. Gizem Karaca bu yarışmada 2. olmuştur. Yarışmada birçok yapımcının dikkatini çekmiştir. Yarışma bittikten hemen sonra gelen dizi tekliflerini değerlendirmiştir.  2012 yılında yayına giren Eve Düşen Yıldırım adlı dizide başrol ile oyunculuk kariyerine başlamıştır. 2012 yılında Emir’in Yolu isimli ikinci dizisinde de baş rol karakteri Güneş Sancaktar’ı oynamıştır. 13. bölümün ardından dizi yayından kaldırıldığı için Gizem Karaca bir süre Amerika’ya gidip New York Film Akademisi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. Yeni dizisi Benim Hala Umudum Var ile 2013 yılının ikinci yarısında ekranlara hızlı bir dönüş yapmıştır. Gizem Karaca 2014 yılında vizyona giren Seni Seviyorum Adamım isimli ilk sinema filminde başrol oynamıştır. Film 21 Kasım’dan itibaren vizyona girmiştir. Gizem Karaca 2014 yılının Haziran ayında Star TV’de yayınlanmaya başlayan Güzel Köylü adlı dizide Mehmet Ali Nuroğlu ve Berk Cankat ile beraber başrol oynamıştır. Ne yazık ki dizi uzun ömürlü olmadı, 17 Haziran 2015 yılında sona erdi. 2017 de İçimdeki Fırtına dizisinde rol almaya başlamıştır. Aynı zamanda 2017 de Kara Sevda dizisine komiser Mercan rolü ile katılmıştır ancak birkaç bölüm sonra ayrılmıştır.

Gizem Karaca’nın Boyu ve Kilosu

Güzel oyuncu 1.70 cm boyundadır. Gayet fit görünüme sahip Gizem Karaca 55 kilodur. Spor yaparak formunu korumaya devam etmektedir.

Gizem Karaca Kaç Yaşında ve Gizem Karaca Hangi Burç?

7 Eylül 1992 yılında İstanbul’da doğan Gizem Karaca 29 yaşındadır ve Başak burcu kadınıdır.

Gizem Karaca’nın İnstagram Hesabı

Güzel oyuncu İnstagramı aktif kullanan ünlüler arasında olup 2.7 milyondan fazla takipçiye sahiptir. Genelde huzur bulduğu görselleri paylaşmaktadır. Gizem Karaca’nın instagram adresine https://www.instagram.com/gizemkaraca linkinden ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir