1. Anasayfa
 2. Biografi

Jahrein Kimdir? Ahmet Sonuç Kimdir?

Jahrein Kimdir? Hayatı hakkında bilgi içerir

Jahrein Kimdir? Ahmet Sonuç Kimdir?
0

Ahmet Sonuç bir başka deyişle Jahrein, 1988’de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Anne ve babası sağlık çalışanı olarak çalışmaktadır. Babası jinekoloji doktoru olarak görev yapmakta, annesi ise hemşiredir. İlkokul öğrenimini Karabük’te gördü. Ortaokul eğitimi gördüğü sırada ailesinin aldığı karar doğrultusunda Antalya’ya taşındı. Ortaokul öğrenimini Antalya Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra Almanya’ya giden Jahrein Leipzig Üniversitesi Moleküler Fizik ve Biyokimya Bölümünde eğitim aldı. 

Almanya’da eğitim aldığı senelerde eğitimden çok oyun oynamaya zamanını ayıran Jahrein, ilk başlarda YouTube üzerinden videolar çekerek ve içerik üreterek yayın hayatına başkadı. Sonraki zamanlarda Twitch’te yayınlar yaparak yayın hayatına büyük bir adım atmış oldu. Yayıncılık yapmaya başlayan ve bu işi meslek edinmeye başlayan Jahrein üniversiteyi son sınıfta bıraktı. Belli bir süre sonra Polonya’ya taşındı ve G2A’de çalışmaya başladı. 2018 senesinde gerçekleştirilen Oyunun Yıldızları Ödüllerinde en iyi yayıncı ödülünü almaya hak kazandı. İlerleyen seneler sonra Türkiye’ye dönme kararı alarak tekrar Antalya’ya yerleşti. 5 Ekim 2019’da Selin Sonuç ile evlendi. 2021 Nisan ayında yaptığı  bir Twitch yayınında, bir sonraki Türkiye genel seçimlerinde bağımsız milletvekili adayı olacağını açıkladı.

Ahmet Sonuç’un Hayvanlara Olan İlgisi

Hayvanseverliği ile de bilinen Ahmet Sonuç, mevcutta evinde 2 köpek beslemektedir. Jahrein sürekli barınaklara giderek barınakta bulunan hayvanlara yaptığı yardımlarla tanınmaktadır. Eşi Selin Sonuç ile birlikte “Alfred” ve “Mira” adını verdikleri sevimli dostlarıyla beraber hayatlarına Antalya’da devam ediyorlar. Herkesin de bildiği gibi Jahrein, kadim dostu ‘Alfred’i Polonya’da bulunan bir barınaktan sahip edinmişti. Ahmet Sonuç’un eşi Selin Sonuç’da “Mira”yı bir barınaktan sahip edinmiştir.

Jahrein’in Kaç Takipçisi Var?

Twitch platformu üzerinde 1.7 milyondan fazla takipçisi bulunmaktadır. Aynı zamanda videolarını ortalama 350 bin kişi izlemektedir. Youtube üzerinden de yayın hayatına devam eden Jahrein Youtube üzerinde 522 binden fazla abonesi bulunmakla beraber videoları ortalama 400 bin gösterim almaktadır. İnstagram ve Twitter’da da bir hayli aktif olan Ahmet Sonuç İnstagram’da 422 binden fazla, Twitter’da ise 604 binden fazla takipçiye sahiptir.

Jahrein’i Nasıl Takip Ederim?

Jahrein’in Twitch kanalına https://www.twitch.tv/jahrein adresinden erişebilirsiniz.

Youtube için https://www.youtube.com/channel/UCfo8l0mgO_eleaditz0EClA adresini,

İnstagram için https://www.instagram.com/jahrein/?hl=tr adresini,

Twitter için https://twitter.com/jahreindota adresini tıklayarak jahrein’in hesaplarına ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir