1. Anasayfa
 2. Biografi

Pqueen Kimdir? Pelin Baynazoğlu Kimdir?

Twitch yayıncısı pqueen'in hayatı hakkında kısa bilgiler.

Pqueen Kimdir? Pelin Baynazoğlu Kimdir?
0

Pelin Baynazoğlu bir öbür deyişle Pqueen 18 Temmuz 1992 yılında dünyaya gelmiştir. Doğduğu ve büyüdüğü Ankara’da mahallesinde bulunan internet kafede oynadığı şimdi daha profesyonelliğe adım atmadığı GTA Vice City oyunu ile oyun dünyasına katılmıştır. Pelin Baynazoğlu çocukluk vaktinden yirmi yaşına gelene kadar TRT Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğunda profesyonel olarak dans eğitimi almış ve dans etmiştir. Üniversite Tahsil hayatını İktisat mezunu olarak tamamlamış ve mezun olduğu okulda hale hazırda yüksek lisans yapmaktadır.

Pqueen 2017 yılında arkadaşlarının tavsiyesi üzerinde Twitch’e katıldı. Twitch üzerinde Pqueen adıyla kanal kurup yayın hayatına başlamış oldu. En büyük çıkışı NoobStar programına katılmasıyla yaşadı ve büyük takipçi kitlesine ulaştı.

2021 yılında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın konuğu olduğuna dair montajlı görsel paylaşmış ve bu görsele istinaden Mansur Yavaş’tan cevap almıştır. Aldığı cevap karşısında şaşıran Pqueen kendini bir anda Mansur Yavaş ile yayın yaparken bulmuştur.  Bu yayınla ilk kez bir bir siyasetçi Twitch yayınına katılmış oldu. Bu yayın Twitterda ve diğer platformlarda çok konuşulanlar listesinde Trend Topic oldu.

Pqueen’in Kaç Takipçisi Var?

Pelin Baynazoğlu’nun Pqueen ismiyle kurduğu twitch hesabının 1.7 milyondan fazla takipçisi bulunmaktadır. Yayınlarını ve içerikleri ortalama olarak 300 bin izlenmeye sahiptir. Twitch yayınlarının yanı sıra Youtube içerik ürettiği kanalının 987 binden fazla abonesi bulunmaktadır. Buradaki yayınları 500 binden izlenmeye sahiptir. Mansur Yavaş ile yaptığı yayının paylaşıldığı youtube kanalında ilgili içeriği 1.8 milyondan fazla kişi izlemiştir. İnstagram ve Twitter’ı da faal olarak kullanan Pqueen İnstagramda 645 binden fazla takipçiye sahiptir. Twitter’da ise 342 binden fazla takipçisi bulunmaktadır.

Pqueen’in Diğer Bilgileri:

Pelin Baynazoğlu 1.58 cm boyuna sahiptir. Boyu ile doğru orantılı kilosu ise 51 kilodur ve gayet fit bir yapıya sahiptir. Yengeç burcu olan Pqueen burcunun tüm özelliklerini taşımaktadır. Göz rengi eladır. Ankara’da doğup büyümesine rağmen aslen Rizelidir.  İlk oyununu Ankara’da Limon İnternet Cafe’de oynamıştır.

Pqueen’in Resmi Hesaplarına Nasıl Ulaşırım?

Twitch: https://www.twitch.tv/pqueen

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCxwPixDIOYYy4Qfk1X7I__g

İnstagram: https://www.instagram.com/pqueen92

Twitter: https://twitter.com/pqueenn

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir