1. Anasayfa
 2. Dizi / Film Haberleri

Marvel yine birinci: Türkiye gişesinin lideri Eternals oldu

Marvel yine birinci: Türkiye gişesinin lideri Eternals oldu
0

Marvel filmlerinin popülerliği artık tartışılmaz bir gerçek ve sinema sektöründe lider markalardan biri olduğunu da yine rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunu ülkemiz de dahil olmak üzere çeşitli ülkelerdeki gişe istatistiklerinden görebiliyoruz. Marvel’ın son filmi olan Eternals da yine önceki Marvel filmleri gibi hızlı bir başarı yakaladı.

Lider Eternals

Box Office’in geçtiğimiz saatlerde paylaştığı istatistiklere göre 5 Kasım’da vizyona giren Marvel filmi Eternals, 762 salonda gösterime girerek 114.131 seyirci sayısına ulaştı. İlk hafta sonunda elde ettiği gelir ise 2.924.364 TL. Bu yıl vizyona giren tüm Marvel filmleri ilk haftasında Türkiye’de lider konumundaydı. Aralık 2021’in son haftalarında yılın son Marvel filmi Spider-Man vizyona girecek. Onun da aynı başarıyı yakalamasının yanı sıra bir rekor kırmasını bekleyebiliriz.

İkinci sırada ise geçtiğimiz haftalarda vizyona giren bilim kurgu filmi Dune bulunuyor. O da üçüncü haftasında 44.088 kişi tarafından izlenerek toplamda 9.537.079 TL hasılata ulaştı. Üçüncü sırada ise yine bir Marvel filmi olan ancak bu sefer Disney değil, Sony filmi olan Venom 2 bulunuyor. O da dördüncü haftasında 33.014 kişi tarafından izlenerek toplamda 12.274.558 TL hasılata ulaştı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir