1. Anasayfa
 2. Biografi

Oğuz Swax Kimdir?

Ünlü Müzisyen Oguz Swax Kimdir Hakkında Bilgiler.

Oğuz Swax Kimdir?
0

Oguz Swax Kimdir?

Oguz Swax ya da bilinen sahne adıyla Oguzhan Kılıçarslan (veya sadece Oguz Swax), Alman, Türk bir Müzisyen. Şarkılarında sokak kültürünü çokça yansıtır. Çoğu şarkısında Drill yaşamdan bahseder.

Şarkılarında sokak kültürünü çokça yansıtır. Çoğu şarkısında Drill Yaşamdan bahseder. Rap müziğe Elhamdulillah Baba adlı şarkıyla başlamış olsa da geniş kitleler tarafından tanınması 2022 yılında yayınladığı “Legal işler” isimli albümünde bulunan Tek Telefon ve EHM V2 adlı şarkılar sayesinde olmuştur ve ayrıca albüm “Spotify Top 10” listesinde 10. sırada yer almıştır.

Oguz Swax 2022 Ocak ayı itibariyle Spotify aylık dinlenme oranı 100 binden fazladır. Son dönemde tüm çıkarttığı şarkılar hit olmaktadır.

Wix ile birlikte Swax adı altında çıkarttıkları Elhamdulillah Baba şarkısıyla ünlenmiştir diyebiliriz. Yine Swax Music yayınladığı Legal İşler`den sonra Oguz genelde kendisi şarkı çıkartmaya başlamıştır.

2022 yılına Drill albümü damga vurmuştur. Spotify üzerinde Elhamdulillah Baba 100 bin, sözleri neredeyse herkesin diline pelesenk olmuştur.

Yazı Kaynakları
https://wannart.com/icerik/36683-oguz-swax-muzisyen-kimdir
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir