1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya Haberleri

Telegram, 1 Milyar Dolar Kâr Elde Etti!

Telegram, 1 Milyar Dolar Kâr Elde Etti!
0

Son zamanlarda diğer mesajlaşma uygulamalarının çökmesi ve aksaklıkları sebebiyle, kullanıcılar Telegrama yönelmişlerdi.

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov yaptığı açıklamada, mesajlaşma uygulaması Telegram’ın yabancı yatırımcılara tahvil satarak 1 milyar doları aştığını söyledi.

36 yaşındaki Durov, Telegram kanalında tahvillerin “dünyanın her yerinden en büyük ve en bilgili yatırımcılardan bazılarına” satıldığını yazdı. Bunun, Telegram’ın “değerlerine bağlı kalarak ve bağımsız kalırken” büyümesine izin vereceğini de söyledi.

Son Zamanların Popüler Uygulaması TELEGRAM

Durov, fonların uygulamanın Aralık ayında ana hatlarıyla açıklanan para kazanma stratejisini besleyeceğini ve platformun bu yıl ücretli hizmetleri başlatacağını söyledi.

Telegram, birçok ülkede popüler bir sosyal medya platformudur ve hem özel iletişim hem de bilgi ve haber paylaşımı için kullanılmaktadır.

2013 yılında Rusya’nın sosyal medya ağı VKontakte’yi de kuran kardeşler Pavel ve Nikolai Durov tarafından kuruldu. Durov’a göre, uygulama, WhatsApp’ın gizlilik politikasında bir değişiklik yaptığını duyurmasının ardından yeni kullanıcılarda bir patlama yaşadığı Ocak ayının başında aylık 500 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir