1. Anasayfa
 2. Biografi

Unlost Kimdir? Cantuğ Özsoy Kimdir?

Unlost Kimdir ? Hayatı ve yayıncılık geçmişi hakkında bilgi

Unlost Kimdir? Cantuğ Özsoy Kimdir?
0

Twitch’te Unlost olark tanınan Cantuğ Özsoy 4 Temmuz 1990 yılında Eskişehir’de dünyaya geldi. Henüz çocukluk yıllarında bilgisayar oyunlarına gönül verdi ve kendisinin bu oyun merakı oyun ortamına giriş sağlamasını hızlandırmış oldu. Unlost daha 5 yaşında bilgisayarla tanışmış ve ileride mesleğini icraat edecek makineyi meraklı meraklı inceliyordu. Unlost en iyi oynadığı oyun Half life’tır. Bu oyunu ilk kez 8 yaşında oynamıştı. Kim bilebilirdi 8 yaşında oynadığı oyunun en iyi oyucularından biri olacağını. Unlost ilk kez kendi bilgisayarını sünnet düğününde takılan paralarla almıştı. Üniversite öğrenimini İnşaat Mühendisi olarak tamamladı. Fakat okuduğu bölümü kendine meslek edinmedi.

Oyun merakı ve oyun becerileriyle etraftaki insanların dikkatini çeken Cantuğ çevredilerin tavsiyesiyle yayın açmaya karar vermiştir. Ancak bu kararı kısa sürede hüsranla bitmişti. Evinin bulunduğu mevkide kötü internet çekimi olması nedeniyle ne düzgün yayın açabilmişti nede istediği kitleye ulaşabilmişti. Bu sorun uzun süre süreceğini düşünen Cantuğ Youtube içerik üreticilerinin ve yayıncıların danışmanlığını yaptı. Bu iş ile kendini geliştirmeye başlamıştı. Bu işten kazandığı tecrübe ve maddi olarak birikimler sayesinde Twitch dünyasına tekrar adım attı. Artık interneti istediği seviyeye gelmiş ve bunun neticesinde kaliteli yayınlar açmaya başlamıştı. Kaliteli yayının yanında bir de oynayışıyla izleyenleri kendine hayran bıraktı ve takipçi kitlesi bir hayli artmıştır.

Unlost Hakkında Diğer Bilgiler:

Fiziksel olarak 1.67 cm boyunda olan 68 kilodur. 4 Temmuz’da doğan Unlost Yengeç burcudur. Yaşantısına İstanbul’da devam etmektedir. Half Life oyununda birincilik elde etmiş ve bu oyun sayesinde tanınmıştır.

Unlost’un Kaç Takipçisi Var?

Unlost’un Twitch üzerinde 2 milyondan fazla takipçisi bulunmakta bununla birlikte içerikleri ortalama 550 bin gösterim almaktadır. Twitch haricinde youtube ve instagramda da aktif olan unlost , Youtube’de 1.2 milyondan fazla takipçisi bulunmaktadır. Youtube içerikleri ortalama olarak 450 bin gösterim almaktadır.  Youtube ve Twitch kadar aktif olarak İnstagramı kullanmasa da İnstagram üzerinde 631 bin takipçiye ulaşmıştır. Toplam 3.5 milyon kitlesi olan Unlost yayın hayatına devam etmektedir. Unlost’un resmi hesaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Twitch: https://www.twitch.tv/unlostv

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC1WPpGXSgMlKBJx9u8ovXxA

İnstagram: https://www.instagram.com/unlostv/?hl=tr

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir