1. Anasayfa
 2. Genel Haberler

Windows 10, XBox Kullanıcılarına Kolaylık Sağlayacak

Windows 10, XBox Kullanıcılarına Kolaylık Sağlayacak
0

Windows 10, Xbox Remote Play özelliğini bünyesine ekliyor. Bu sayede oyuncular PC’den konsol oyunlarını oynayabiliyor. İşte detaylar…

Microsoft, konsol oyunlarını doğrudan PC‘den oynamak isteyen Xbox sahipleri için büyük bir değişiklik getirdi. Bu sayede Windows 10 yeni bir güncellemeyle Xbox Remote Play (Uzaktan oynama) özelliğini bünyesine ekleyecek. Steam bünyesinde de mevcut olan seçenek arkadaşlarınızın uzaktan sizin bilgisayarınızda oynadığınız oyuna katılmasını mümkün kılıyor.

Bu özellikle birlikte Windows 10‘da Xbox uygulamasını çalıştıranların artık konsollarından yayın akışı yapabilecekleri anlamına geliyor. Bu sayede oyunları düşük kare hızlarında oynayan Windows 10 kullanıcıları için oldukça fayda sağlayacak.

Remote Play Özelliğinden Yararlanmak için Evde Olmaya Gerek Yok

Yeni Remote Play özelliğini kullanabilmeniz için Xbox Game Pass Ultimate üyesi olmanız gerekiyor. Böylece Xbox Series X | S ve One konsollarındaki oyunlarını deneyimleme şansına sahip olacaksınız. Seçenek dahilinde evde olmanıza gerek kalmıyor. Yani yürüyüş halindeyken bile dizüstü bilgisayarınızla Xbox uygulamasını kullanarak akış yapabiliyorsunuz. Bu da yalnızca Game Pass oyunları için geçerli bir durum.

Microsoft özellik hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Bu, Xbox Series X | S sahipleri için PC’de Remote Play özelliğini ilk defa etkinleştirdiğimiz anlamına geliyor. Bunun yanı sıra seçeneğin önceki sürümlerinden oyunların 1080p 60 FPS’e kadar yayınlanmasına izin veren kararlılık güncellemeleri yaptık. Bunlardan birisi olan belirli Xbox 360 ve orijinal oyunlarını deneyimleme yeteneği ekledik. Bunlar en çok istenen özelliklerdi.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir