1. Anasayfa
 2. Teknoloji

iPhone Unutulan Şifre Sorunu

İcloud şifre sorunu hakkında yapılması gerekenler

iPhone Unutulan Şifre Sorunu
0

Eğer İphone’nuzu kullanırken icloud şifresini unuttunuz var kilit ekranında kaldıysanız ve https://www.icloud.com/ üzerinden sıfırlayamıyorsanız bu yazımız tam size göre. İcloud şifre sorunu için bu adımları uygulayarak başarıya ulaşabilirsiniz.

İphone Şifresini Unuttum Ne Yapabilirim?

İlk Öncelikle yapacağınız işlem icloud.com adresine giriş yapıp şifremi unuttum alanından şifre sıfırlama yapmayı deneyebilirsiniz. Şifre sıfırlama için gerekli alanları doldurmanız gerekmektedir.  Eğer bir türlü hesabınızı doğrulamıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak çözüme ulaşabilirsiniz.

Gerekli Olanlar:

 • Bilgisayar
 • İphone sarj kablosu
 • İtunes

Bilgisayarınızda İtunes kurulu değil ise https://www.apple.com/tr/itunes/ adresinden İtunes’i indirip kurulum yapmalısınız. Kurulumdan sonra telefonunuz kapalı konumda iken sarj kablosuyla bilgisayarınıza bağlayınız. Bu aşamada telefonunuzu DFU moduna almanız gerekmektedir. DFU moduna almak için İphone 7 Plus’a kadar olan modallerde telefon bilgisayara bağlı iken açma kapatma tuşuyla beraber ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutmanız gerekiyor. 5 saniye sonrasında açma kapatma tuşundan parmağımızı çekiyoruz ses kısma tuşu hala basılı olarak kalması gerekmektedir. İtunes üzerinde uyarı çıktığında ses kısma tuşundan elimizi çekiyoruz artık telefon DFU moduna geçmiştir. İphone 7 plus üstü telefonlarda bu işlemler ses kısma + ses açma + açma kapatma tuşu ile yapılmaktadır. Telefonunuzu DFU moduna aldığınızda İtunes üzerinde telefonunuz kurtarma modunda olduğu algılandı. Kurtarmak için tıklayınız uyarısı gelmektedir. Bu uyarıya tıkladığımızda Güncelle ve geri yükle yapınız. Unutmayın bu işlem sırasında tüm veriler silinecektir.

Bu işlemlerden sonra itunes aracılıyla en son ios versiyonu bilgisayarınıza indirecektir. İndirme işlemi bittikten sonra hiçbir işlem yapmanıza gerek yoktur. İtunes sizin yerinize dosyayı indirip telefonuza yüklemeye başlayacaktır.  Tüm yükleme işlemi bittikten sonra telefonunuz ilk kurulum için hazır hale gelecektir. Yeni bir icloud hesabı oluşturarak veya var olan bir icloud hesabıyla kurulumu tamamlayabilirsiniz. Kaybolan verilerinizi kurtarmanız için farklı ücretli programlar piyasada mevcut dilerseniz onları da deneyebilirsiniz. Eğer bu yöntemle de sorununuzu çözemediyseniz cihazınızın faturası elinizdeyse apple destek hattını arayarak telefonu sıfırlanmasını talep edebilirsiniz.  Bu işlem yaklaşık 3 iş günü kadar sürmektedir. Sorularınız var ise bu yazı altına yorumda bulunabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir