1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Spotify’a kullanıcıları engelleme özelliği geldi

Spotify’a kullanıcıları engelleme özelliği geldi
0

Birini bir yerden engellemek istediğimizde birçoğumuzun aklına Spotify gelmez. Tekrar de aramızın bozuk olduğu insanların Spotify’daki aktivitelerimize yahut çalma listelerimize ulaşmasını istemeyebiliriz.

Spotify, bu durumu mümkün hâle getirecek yeni bir özelliğini kullanıma sundu. Dün yapılan açıklamalara nazaran artık platformda bulunan başka kullanıcıları engelleyebileceksiniz. Daha evvel bu durumun uygulanması için müşteri hizmetleri ile bağlantıya geçilmesi gerekiyordu; lakin artık masaüstünden yahut telefonunuzdan halletmek mümkün olacak.

Dünyanın en büyük müzik platformlarından biri olan Spotify, 2019 yılında emsal bir özelliği kullanıma sunmuştu. Bu özellik sayesinde dinlemek istemediğiniz sanatkarları ‘Bu sanatçıyı çalma’ seçeneğiyle engellemek mümkün oluyordu. Fakat bu durum öteki kullanıcılar için mevcut değildi. Yeni bilhassa; eski sevgiliniz, aranızın bozuk olduğu bir insan üzere hesabınızı görmesini istemediğiniz kullanıcıları engelleyebileceksiniz.

Bu özelliği kullanmak için Spotify’da engellemek istediğiniz kullanıcının profiline gitmeniz gerekiyor. Bunun akabinde da profilde bulunan üç noktaya (…) tıklamanız ve karşınıza çıkan ‘engelle’ seçeneğine basmanız gerekiyor.

Dev şirket yaptığı açıklamalarda bu yeni engelleme özelliğinin, kullanıcılara en yeterli ve en inançlı müzik dinleme tecrübesini sunma eforlarının bir modülü olduğunu söz etti.

Donanimhaber

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir