1. Anasayfa
 2. Teknoloji

TOGG’dan C-Sedan açıklaması: “Çalışmalara başladık”

TOGG’dan C-Sedan açıklaması: “Çalışmalara başladık”
0

Türkiye’nin arabası projesinde birinci model olan C-SUV’dan sonra bir de C-Sedan üretilecek. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, yerli arabada C-Sedan ile ilgili çalışmalara da başladıklarını duyurdu.

TOGG, 2019’un sonunda yapılan birinci gösterimde C-SUV’un yanı sıra C-Sedan’ın prototipini de sergilemişti. Arabanın tasarımı büyük beğeni toplamıştı. Lakin üretilecek birinci model C-SUV olduğu için sonrasında yalnızca bu modele odaklanıldı. O denli ki kısa müddet evvel prototiplerin üretim ve test süreçlerine ait çeşitli paylaşımlar görmüştük.

TOGG C-SUV’un prototiplerinde birinci sergilenen araca nazaran çeşitli değişimler görmüştük. Ön panjur ve farlar daha farklı formda karşımıza çıkarken, kameralar yerine yan aynalar, bâtın kapı kolları yerine de klasik modüllerin getirildiği dikkat çekiyordu. Benzeri özellikler üstte gördüğünüz üzere C-Sedan’da da göze çarpıyor. Bu kapsamda tıpkı değişimlerin yaşanmasını bekleyebiliriz.

TOGG sedan ne vakit çıkacak?

Şirketin Gemlik’teki üretim tesisinde 2022’nin sonunda üretime başlanması planlanıyor. Birinci olarak C-SUV üretim bandından inecek. Akabinde C-Sedan ve öbür gövde tipleriyle bir arada model sayısı 5’e tamamlanacak. TOGG C-Sedan modelinin çıkış tarihiyle ilgili şimdi bir ayrıntı paylaşılmadı.

Donanimhaber

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 1
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir