1. Anasayfa
 2. Teknoloji

WhatsApp Yeni Özelliklerini Test Etmeye Başladı

WhatsApp Yeni Özelliklerini Test Etmeye Başladı
0

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, “sarı sayfalar” altyapısını test etmeye başladı. Süreç ilk olarak yurt dışında.

İlk olarak Brezilya merkezli olarak başlayan bu test, kişilerin yerel işletmeleri bulmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu açıdan “sarı sayfalar” ibaresiyle öne çıkarılan altyapı, kişilerin bulunduğu bölgedeki işletmeleri kategoriler haline sıralıyor ve hızlı iletişim imkanı sunuyor.

Bu altyapıda potansiyel müşteriler ve şirketlerin / işletmelerin birbirlerini bulması gerçekten ciddi şekilde kolaylaşıyor. Bilindiği üzere uygulama günümüzde kişisel iletişim ve iş iletişimi yanında şirketler; işletmeler ile olan bağlantı özelinde de çok aktif şekilde kullanılıyor. Sarı sayfalar altyapısının ileride diğer ülkelere de gelmesi beklenmekte. Bu altyapının gerçekten her ülkede yüksek oranda kullanılma ihtimali bulunmakta. Kurulan altyapının, yerel işletmeler özelinde Google aramalarından daha iyi sonuçlar sunması beklenmekte.

WhatsApp Çoklu Cihaz Desteğini de Getirecek

WhatsApp için çoklu cihaz desteği uzun zamandır gündemde. Bilmeyenler için bu sayede kişiler WhatsApp hesaplarını sahibi oldukları başka cihazlara da taşır. Yani WhatsApp’ı sadece SIM kartın takılı olduğu telefonda kullanma dönemi çok ama çok yakında sona eriyor. Altyapının ana telefon internete bağlı olmasa dahil çalışacağı aktarılıyor. Bu özellik için halen tam olarak tarih verilmiyor ancak sistem en son iOS betasıyla herkese açılmış durumda.  Burada bilinmesi gereken en önemli detaylardan birisini ise firma tam olarak şöyle açıklıyor; “WhatsApp’ı aynı anda dört adede kadar ikincil cihazda kullanabilirsiniz ancak WhatsApp hesabınıza tek seferde; yalnızca bir adet telefon bağlayabilirsiniz.” Yani süreçte aynı WhatsApp hesabı iki farklı telefonda kullanılamıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  bravo_
  Bravo!
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_t_
  Kötü!
 • 0
  m_thi_
  Müthiş!
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir